+90 532 283 02 69

Güvenilir Oyuncak Kullanalım

Ben bir anneyim ve tüm anneler gibi çocuğum güven içinde büyüsün isterim. Yedikleri, giydikleri, oyucakları kısaca yaşama dair ne varsa özenli olsun isterim. Çocuklarımızın zihinsel, bedensel , duygusal gelişiminde oyuncaklar olmaz sa olmazımız tabiki ancak gün geçmiyorki biryerlerde çin malı oyuncakların verdiği zararları duymayalaım hemde öyle yenilir yutulur cinsten de değil.Gelin kısaca bakalım birkaçtanesine

Kurşun:  Pek çok oyuncak kurşun içerir ve kurşun ciddi anlamda zehirlenmelere sebebiyet verebilir. Bu zehirlenmeler böbreğe zarar verebilir, öğrenmede ve büyümede gecikmeye neden olabilir. 

PVC(Polivinil klorür): Yaygın olarak kullanılan bu plastik vinil klorür, diyoksin, ftalat gibi kanserojen zararlı kimyasallar içerir. Bunlarda astım, alerji ve üreme sorunlarına neden olur. 

BPA(Bisfenol A):  BPA çok plastik üründe bulunur ve çocuk gelişimini etkileyebilir. Ayrıca dikkat bozuklukları, erken başlayan ergenlik, obezite gibi rahatsızlıklara neden olur. Kesinlikle kullanmayın. 

Oyuncaklarda bulunan kimyasal zehirlerin  bir kısmı kansere neden olurken, bazı maddeler de kısırlığa yol açabiliyor.

Gelin hep beraber , çocuklarımızın güvenliği için aldığımız oyuncaklara dikkat edelim . Çin malı oyuncaklardan elimizden geldiği kadar uzak durup , kaliteli TÜRK ürünlerini kullanalım.Ucuz çin malı ürünleri ile çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atmayalım. Biraz incelediğinizde, dolgu, ahşap,,plastik materyallerden  birçok kaliteli ürüne ulaşmak mümkün.

Haydi hep beraber hem çocuklarımızı hem milli servetimizi koruyalım.

 

05.01.2015